כל מה שרציתים לדעת על בלונים...

בלונים על קצה המזלג

בלונים, כולנו מכירים אותם כאמצעי קישוט המציין רגעי שמחה, חגיגה ואושר בחיינו. אך מה באמת אנו יודעים על הבלון? בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מידע כללי ומרתק אודות הבלון...

בלונים מאז ועד היום

הבלון הופיע לראשונה עוד בתרבות הסינית העתיקה, ובאותה תקופה הוא היה מיוצר מעור ובצורתו הוא דמה יותר לכדור. בתחילת המאה ה-18, הומצאה בלון הגומי הראשון אך גם הוא היה שונה במהותו מצורת הבלון המודרני המוכר לנו כיום. הבלון בצורתו הנוכחית הומצאה בשנת 1847, וכ-100 שנה לאחר מכן (בשנת 1930) החלו לייצר אותו להמונים. מהימים הראשונים להופעתו ועד היום, הבלון נחשב לאלמנט דקורטיבי המשמש לצרכי עיצוב וקישוט באירועים המציינים שמחה וחגיגה.

הליך ייצור הבלון המודרני

הבלון בצורתו המודרנית מיוצר מחומר הלטקס, ובמסגרת הליך ייצורו מתווספים אל חומר הלטקס חומרים מייצבים ופיגמנטים שונים המעניקים לו את צבעו. כיום, הליך ייצור הבלונים מתבצע באמצעות קווי ייצור המורכבים ממספר רב של תבניות שונות המקנות לבלון את צורתו הסופית.

בלונים ליום הולדת ואירועים

תבניות הבלון הקיימות כיום בקווי הייצור הן אלו המאפשרות את הליך ייצורם של בלונים במגוון נרחב של צורות, גדלים וצבעים. היצע הגדלים, הצורות והצבעים, הרחיב בשנים האחרונות את אופן השימוש בבלונים, ובנוסף להיותו אמצעי קישוט לימי הולדת ואירועים, הוא משמש גם לצרכי פרסום, קידום מכירות וגם לצרכי מכירתו כמוצר משלים המשווק בירידים וכדומה.

בלונים מיוחדים

כיום, בנוסף לבלוני הגומי (לטקס) הנפוצים, ישנם מספר סוגים נוספים של בלונים הכוללים בין היתר את בלוני ההליום, בלונים מתכתיים ובלוני מיילר היוקרתיים. בלונים אלו מיועדים בין היתר לצרכי הדפסה על גבי הבלון, והם מגיעים בצורות ותבניות ייצור אשר אינם נכללים בהליך הייצור המסורתי. אצלנו ב-"סמיילי בלון" תוכלו למצוא את כל היצע הבלונים הקיים, וליהנות ממגוון נרחב של שימושים. בין יתר השירותים המקצועיים המוענקים על ידינו תמצאו: עיצוב וסידור בלונים לאירועים,עיצוב בלונים לברית או בריתה, עיצוב וקישוט חדרי יום הולדת בבלונים, משלוחי בלונים ועוד מגוון נרחב של שירותים המיועדים לכל אירוע ולכל מטרה!

בלונים אורך חיים

בלוני לטקס נמצאים בשימוש מעצבי בלונים לאירועים לעיצוב בובות מבלונים וצורות מבלונים, עצי הגומי מהם מיוצרים הבלונים יכולים לייצר את הגומי במשך כ-40 שנים, הגז שהשתמשו בעבר כדי לנפח בלונים היה מימן אך מכיוון שהיה דליק מאוד הופסק השימוש בו. סוג הגז בו אנו משתמשים כיום הוא הליום, ההליום יותר קל מהאוויר ולכן הוא יכול "להרים" את הבלון באוויר, בלוני לטקס מתכווצים ומתרחבים בהתאם לטמפרטורה שסביבם, אורך החיים של בלוני גומי מנופחים בהליום הוא כ-16 שעות. בלונים נוספים שנמצאים בשימוש נרחב הם בלוני המיילר או הבלונים המתכתיים, בלונים אלו מגיעים בצבעים מוכספים ובצורות שונות, החומר מהם מייצרים אותם הוא אלומיניום. ניתן להדפיס על הבלונים צבעים שונים, כמו כן אפשר להדפיס שם על הבלונים או הקדשה מיוחדת והם מוסיפים אווירה שמחה בכל אירוע. בלונים המיילר נחשבים ליקרים יותר הן מבחינת עלויות הייצור והן מבחינת החומר בו משתמשים לייצורם. אורך החיים של בלוני מיילר מנופחים בהליום הוא כ-6 ימים.